Розділи економіки

Еколого-економічне обґрунтування використання відходів для виробництва будівельної продукції

Їх застосування в будівництві має наступні переваги: технологічні переваги; швидкість монтажу у 4,5 рази вище; спорудження стін потребує в 2,2 рази менш суміші; чудова звукоізоляція; по обсягу блок замінює 6 шт. Червоної цегли, а с урахуванням теплопровідності - 12 шт.; збільшення корисної площі приміщення на 5% за рахунок зменшення товщини стінок; маса 1 кв. М кладки у 1,5 рази легше, в результаті навантаження на фундамент в 2 рази менша; різноманітні кольори - сірий, зелений, жовтий, червоний тощо; економія на витратах; собівартість будівництва на 30 - 40% нижче; екологічна чистота складових наповнювачів стінних блоків.

Приймаючи до уваги переваги стінових блоків пропонуємо впровадити їх виробництво з шахтних відходів і на основі еколого-економічного обґрунтування обрати найкращий вид продукції.

Найпоширеніша технологія виробництва стінових блоків складається з наступних етапів:

1. Приготування жорсткої бетонної суміші.

Для приготування розчину жорсткої бетонної суміші використовуються: цемент, шлак (відсівши) і вода. У нас в регіоні (залежно від вогкості наповнювачів) жорсткий розчин виходить при змішуванні від 0,4 до 1 частини води, рівної частини (по вазі) цементу м-400 і від 4 до 9 (звичайно 5-7) частин відсіву (щебеню, шлаку, керамзиту).

Розчин краще готувати в бетономішалці, або уручну лопатами в будь-якій місткості або на майданчику (але для приготування жорсткої суміші буде потрібно значні фізичні зусилля). Температура в приміщенні або на майданчику, де проводяться блоки, повинна бути вищим 1°с.

2. Завантаження, ущільнення і видалення розчину з форми.

Завантаження розчину у форми, а потім відбувається ущільнення у формі за допомогою вібрації і притиску і видалення форми із залишенням блоку на підлозі або піддоні. Жорсткий розчин після віброущільнення дозволяє отриманому блоку не розсипатися і тримати форму «самостійно» і не «поплисти» під час висихання.

Звичайно віброущільнення триває 20-30 сек., на простих вібростанках без «посиленого» притиску цей час більше - до 90 сек., на верстатах з притиском і зусиллям в декілька тонн час віброущільнення розчину можна значно скоротити. Потім, ущільнену і стиснуту до форми блоку, суміш видаляють з форми. Отриманий таким чином блок залишають на підлозі або піддоні.

3. Умови повного затвердіння і набору міцності.

Умови, при яких блок повністю твердне, дуже прості і доступні. Вони не вимагають яких-небудь спеціальних споруд або пристосувань. Необхідний рівень міцності, що вимагається для складування, зберігання, використовування і реалізацій блоків, досягається при природній температурі. Триває він від 36 до 96 годин (без застосування спеціальних добавок). Якщо в бетонну суміш заздалегідь були додані такі речовини, як релаксол, фулерон і інші, то час до повної готовності блоку, скорочується. Повне затвердіння блоків відбувається на протязі місяця.

Температура повинна бути від 20 градусів і вище і дотриманням умови високої вогкості. Вогкість - максимально висока. Це неодмінна умова, інакше процес набору міцності може перейти в процес «пересихання» (так би мовити «згоряння»). А це приведе до значної втрати міцності і погіршення якості виробу. При температурі 20-25°с виріб досягає необхідного набору міцності через 20-25 годин.

При використовуванні прискорювачів схоплювання бетону і більш високій оточуючій температурі блоки набирають міцність, що вимагається, швидше. Позитивно позначиться на характеристиках міцності організація додаткового пропарювання блоків. Після цього вони складуються, де відбувається подальший набір міцності не менш 50% від проектного згідно державних стандартів для можливості відвантаження споживачу або застосування на будмайданчику.

При цьому необхідно використовувати стелажі для підблокових пластин. Застосування цих стелажів не тільки поліпшить якість продукції, але і значно скоротить час повного «схоплювання» виробів, а так само істотно зменшить займану виробничу площу (на 30-40 кв. М).

Перейти на страницу: 1 2 3 4

Подібні статті по економіці

Приватизація зміст, цілі, шляхи
Під час переходу до ринкової економіки в Україні, як і в інших постсоціалістичних країнах, здійснення реформ зіткнулося з рядом об’єктивних труднощів, першочерговою серед яких, безумовно, можна назвати проблему власності. ...

Податкове стимулювання наукової та інноваційної діяльності
Визначальними чинниками сучасного економічного розвитку є інноваційні технологічні зміни, що зумовлені широкомасштабним освоєнням досягнень науки, забезпечують зростання продуктивності суспільного виробництва та підвищення добробуту населе ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.