Розділи економіки

Загальна характеристика факторних ринків

Будуємо криві граничного та середнього продукту праці:

Крива МР перетне криву APL при використанні 27 люд.-год. праці. При цьому граничний і середній продукт складуть 15.6 од. Це точка найбільш ефективного використання змінного ресурсу.

Закон спадної віддачі стверджує, що збільшення частки одного з чинників виробництва за решти незмінних призводить до збільшення обсягу виробництва. Проте з деякого моменту зумовлений цим приріст обсягу виробництва стає все меншим і меншим.

Це видно у нашій задачі. При зростанні витрат праці з 20 до 30 люд.-год. згідно закону спадної віддачі обсяг продукту зростає все повільніше, а потім і взагалі зменшується.

Покажемо це графічно:

Перейти на страницу: 1 2 3 

Подібні статті по економіці

Реструктуризація промислового підприємства
Розвиток української економіки значною мірою залежить від стану та темпів росту базових галузей промисловості. В сучасних умовах промислові підприємства відчувають значні труднощі, які пов’язані з їх адаптацією до економічних умов, які ...

Малий бізнес - основа розвитку економіки в ринкових умовах
Значення малого бізнесу в розвитку економіки є досить значним. Особливо це стосується України, оскільки за умов слабкого росту виробництва, населення мусить вдаватися до самоорганізації своєї зайнятості. А відкриття власної справи - єдиний вихід в от ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2023 рік.