Розділи економіки

Загальна характеристика факторних ринків

Будуємо криві граничного та середнього продукту праці:

Крива МР перетне криву APL при використанні 27 люд.-год. праці. При цьому граничний і середній продукт складуть 15.6 од. Це точка найбільш ефективного використання змінного ресурсу.

Закон спадної віддачі стверджує, що збільшення частки одного з чинників виробництва за решти незмінних призводить до збільшення обсягу виробництва. Проте з деякого моменту зумовлений цим приріст обсягу виробництва стає все меншим і меншим.

Це видно у нашій задачі. При зростанні витрат праці з 20 до 30 люд.-год. згідно закону спадної віддачі обсяг продукту зростає все повільніше, а потім і взагалі зменшується.

Покажемо це графічно:

Перейти на страницу: 1 2 3 

Подібні статті по економіці

Продуктивність праці на підприємстві
Будь-яке суспільство для забезпечення нормального (достатньо комфортного) рівня своєї життєдіяльності здійснює безліч видів конкретної праці. З цією метою люди створюють певні організації (трудові колективи), які спільно виконують ту ч ...

Исследование украинского рынка сельскохозяйственной и пищевой продукции
Послідовна інтеграція України в Європейську економічну Спільноту відкриває великі можливості для просування української продукції на ринки Європи. Важливою умовою для зміцнення економічних зв’язків між Україною та Співтовариством є ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.