Розділи економіки

Теоретичний аналіз моделей

) Середня фондовіддача (капіталовідддача), яка показує обсяг продукції в розрахунку на одиницю використовуваних виробничих фондів,

. (3.7)

) Гранична фондовіддача (капіталовіддача), яка показує, скільки додаткових одиниць продукції приносить додаткова одиниця основних фондів.

. (3.8)

) Еластичність випуску продукції по обсягу виробничих фондів, яка показує, на скільки відсотків збільшиться випуск продукції при збільшенні основних фондів на 1%.

2 = ´ E2 = E2 = a2. (3.9)

) Сумарна еластичність по витратах (праці і капіталу):

А = E1 + Е2 = a1 + а2. (3.10)

Сумарна еластичність по витратах показує ефект одночасного пропорційного збільшення обсягів ресурсів праці і основних фондів.

Виробнича функція дозволяє розрахувати потребу в одному з ресурсів при заданому обсязі виробництва і величині другого ресурсу [34].

Гранична норма заміни i-го ресурсу j-м ресурсом

ij = - , R¢ij = - (3.13)

Гранична норма заміни ресурсів Rij показує, на скільки одиниць збільшаться витрати j-ro ресурсу (при незмінному фіксованому випуску продукції), якщо витрати i-го ресурсу зменшаться на одну одиницю.

Для двохфакторної виробничої функції справедлива рівність

= (3.14)

Еластичність заміщення факторів (ресурсів)

sij = (3.15)

Еластичність заміщення ресурсів має наступний економічний зміст: вона приблизно показує, на скільки відсотків повинне змінитися співвідношення ресурсів (при незмінному фіксованому випуску продукції), щоб при цьому гранична норма заміщення Rij змінилася на 1%.

Для виробничої функції можна розрахувати також і фондоозброєність (капіталоозброєність) праці:

= a0-1/ a´ y01/a´ L-1-a /a (3.16)

Якщо сума показників у ВФ Кобба - Дугласа y = а0 ´ La ´ Ka дорівнює одиниці (а1 + а2 = 1), то її можна записати в іншій формі:

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6

Подібні статті по економіці

Исследование украинского рынка сельскохозяйственной и пищевой продукции
Послідовна інтеграція України в Європейську економічну Спільноту відкриває великі можливості для просування української продукції на ринки Європи. Важливою умовою для зміцнення економічних зв’язків між Україною та Співтовариством є ...

Прибуток підприємства. Суть, форми, та шляхи збільшення
Поняття прибутку в економічній системі існує у зв'язку з наявністю то­варно-грошових відносин, появою і розвитком інституту власності, особливо приватної. Перші визначення прибутку збігалися зі значенням валового дохо­ду, який за індивідуаліс ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.