Розділи економіки

Територіальні особливості розміщення, використання складових демографічного потенціалу в умовах посткризового розвитку економіки Вінницької області

За кількістю населення області найбільшими є Вінницький (77,1 тис. осіб) та Бершадський (62,1 тис. осіб), найменшими - Піщанський (21,9 тис. осіб), Чечельницький (22,6 тис. осіб), Оратівський (22,7 тис. осіб) райони.

Основним фактором зменшення чисельності населення у 2011 році, як і в попередні роки, було його природне скорочення як результат перевищення кількості померлих над кількістю народжених (7482 особи). Обсяг природного скорочення населення порівняно з 2010 роком зменшився на 17,1%. Найбільше природне скорочення зареєстровано в Мурованокуриловецькому районі - 11,6 осіб на 1000 жителів, найменше по містах обласного значення Жмеринка, Хмільник -0,3%. У обласному центрі м. Вінниця спостерігався найвищий природний приріст - 2,2 осіб у розрахунку на 1000 жителів.

На формування загальної чисельності населення мають вплив і міграційні процеси, які відбувалися в області. У 2011 році в область прибуло 31586 осіб, вибуло 31118 осіб, внаслідок чого зареєстровано міграційний приріст населення 468 осіб або 0,3 осіб на 1000 жителів. Загальний міграційний приріст в цілому по області складалось з позитивного міграційного приросту в міських поселеннях - 1526 осіб (1,9 осіб на 1000 жителів) та від’ємного у сільській місцевості - 1058 осіб (1,3%).

Від’ємне міграційне скорочення населення у 2011 році було зареєстровано у 20 районах та одному місті обласного значення. Найбільший коефіцієнт міграційного скорочення населення зареєстровано в Липовецькому районі - 4,3 осіб у розрахунку на 1000 жителів. Водночас у 7 районах та 5 містах обласного значення зареєстровано міграційний приріст населення, найвищий коефіцієнт міграційного приросту населення у Вінницькому районі - 9,3 осіб у розрахунку на 1000 жителів.

Таким чином, можна зробити висновок про те, що територіальні особливості відіграють важливу роль у формуванні демографічного потенціалу для Вінницької області та інших регіонів України.

Перейти на страницу: 1 2 

Подібні статті по економіці

Нормування праці на підприємсті
Праця являє собою доцільну діяльність людей, ціллю якої є створення матеріальних і духовних благ. Затрати праці на створення цих цінностей повинні мати кількісну оцінку, тому, що в масштабі суспільства дістають визнання тільки ті з них, що відповідаю ...

Оцінка економічної і соціальної ефективності господарчої діяльності підприємства
Проблема ефективності виробництва завжди посідала важливе місце серед актуальних проблем економічної науки. Зацікавленість нею виникає на різних рівнях управління економікою - від власників приватного підприємства до керівників держави ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.