Розділи економіки

Аналіз світового ринку медичного обладнання

кардіологічна техніка - УП «Промінь», ІВП "Кардінал»;

лабораторне обладнання - ЗАТ «СОЛАР»;

УП "Витязь", УП "Мінський НДІ радіоматеріалів" тощо;

імплантанти для травматології - ЗАТ «Алтімед» та ін;

відсмоктувачі хірургічні, насоси інфузійні - НВТОВ "Вісма-Планар"

Продукція білоруських виробників користується попитом на зовнішньому ринку і конкурентоспроможна. Поставки на експорт при розробці Програми планувалися на рівні 35-40%, однак, у зв'язку з обмеженням закупівель на внутрішньому ринку, проглядається стійка тенденція їх зростання в загальному обсязі реалізації ІМТ і ВМП. У грошовому вираженні це склало за три роки 35,9 млн. дол. 52% у загальному обсязі реалізації ІМТ і ВМП (43 найменування); у 2009році - 12,5 млн. дол. або 62% (53 найменування); у 2010 році - 13,4 млн. дол. або 52% (85 найменувань). Номенклатура експортованих виробів постійно розширюється за рахунок нових розробок. Більше 80% продукції експортується в Росію. До найбільш великих експортерів ІМТ і ВМП відносяться: ЗАТ «ІТЕК» - стоматологічне обладнання; НПЧУП «Адані» - рентгенографічні апарати; ЗАТ "СОЛАР", Гомельський завод вимірювальних приладів - лабораторне обладнання; завод "Ратон-Медтех", ВО "Горизонт" - лікарняне обладнання; Гродненський завод торгового машинобудування, УП "Витязь" - обладнання для стерилізації; СП «Фребор» - витратні матеріали, в т.ч. для ниркового діалізу; завод «Оптик» - лінзи окулярні та ін. Значна частина продукції, що випускається в рамках Програми, є імпортозамінною: одноразові шприци ВАТ «Гомельпласт», лазерна хірургічна техніка УП «ЛЕМТ» БЕЛОМО, наркозно-дихальна апаратура ПКООО «Респект Плюс», цифрові рентгенівські апарати НПЧУП «Адані», кардіодіагностична техніка ІВП "Кардінал», ІМО «Інтекард» та інше. [1].

Виробництво даних виробів у республіці дозволяє повністю або частково відмовитися від закупівель їх за валюту і направити вивільняються кошти на придбання того високотехнологічного медичного устаткування, яке в республіці не проводиться. Обсяги виробництва та реалізації на внутрішньому ринку продукції за 2007-2010 рр., Що замінила імпортну у відповідному секторі структури закупівель, тільки за вищезгаданим виробникам склали понад 21 млн. дол.

У цілому за період 2007-2010 рр.: спостерігається позитивна динаміка зростання обсягів випуску і реалізація ІМТ і ВМП - 32,8%, експорт збільшився на 34% і в загальному обсязі реалізації продукції перевищив 50%, розроблено та впроваджено у виробництво понад 20 типів нових ІМТ і ВМП, у тому числі рентгенографічної, наркозно-дихальної, кардіодіагностичної та іншої техніки, раніше закуповується за імпортом в обсягах близько 7,0 млн. дол. на рік; створена система підготовки фахівців з медичної техніки в двох ВУЗах республіки, у тому числі аспірантура у БНТУ. Однак, недосконалість системи закупівель і недостатність коштів на ці цілі не дозволили використовувати всі можливості білоруських виробників, у зв'язку з чим валютні витрати на придбання імпортних ІМТ і ВМП в 6 разів перевищують обсяги коштів, що спрямовуються на закупівлю вітчизняної техніки.

Закупівля імпортних ІМТ і ВМП за напрямками, розвиненим в республіці, призводить до зниження оснащеності лікувально-профілактичних закладів (ЛПЗ), у зв'язку з тим, що імпортна техніка, як правило, дорожче вітчизняної. При цьому автоматично здійснюється прив'язка всіх експлуатаційних витрат до іноземного постачальника - сервісне обслуговування, витратні матеріали і т.д. Перерозподіл закупівель на користь імпорту позбавляє вітчизняну медичну промисловість можливості розвитку, інвестуючи при цьому зарубіжні компанії. У той же час близько 50% імпортованої техніки не мають ні аналогів в РБ, ні відповідних науково-технічних заділів з її створення. Ця техніка високого класу для томографії, УЗ-діагностики, ангіографії і т.п., доцільність закупівлі якій економічно виправдана. Вітчизняна ж промисловість уже сьогодні в змозі практично повністю задовольнити потреби ЛПУ в рентгенографічної, фізіотерапевтичної і електрокардіографічної техніці, апаратах штучної вентиляції легенів і наркозно-дихальних апаратах середнього класу, стоматологічних комплексах, медичному обладнанні, предметах догляду за хворими, посуді та інших предметах. Крім того, за експертною оцінкою частка конкурентоспроможних або доводяться до цього рівня ІМТ і ВМП, що випускаються підприємствами республіки, при забезпеченні сталого платоспроможного попиту становить близько 20% від обсягу закупівель.

Перейти на страницу: 1 2 3 4

Подібні статті по економіці

Світова фінансово-економічна криза 2008-2010 рр. та її наслідки для України
Світова фінансово-економічна криза 2008-2010 рр. в науковому світі вважається чи не найбільшим потрясінням із часів економічної депресії 1930-х років. Криза висвітлила реальні проблеми економік багатьох країн світу, в тому числі і Укра ...

Національні економічні інтереси та загрози економічній безпеці України
Під фінансовою безпекою слід розуміти такий стан фінансової, грошово-кредитної, валютної, банківської, бюджетної, податкової систем, який характеризується збалансованістю, стійкістю до внутрішніх і зовнішніх негативних впливів, здатністю забезпечити ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.