Розділи економіки

Характеристика організаційно-правової форми господарської діяльності СТОВ «Ольгопіль»

Товариство засноване на основі Цивільного та Господарського кодексів України «Про господарські товариства», «Про власність», «Про зовнішньоекономічну діяльність» та іншого чинного законодавства України для здійснення підприємницької діяльності та отримання прибутку на основі повного господарського розрахунку, самофінансування та самоокупності, являється правонаступником колективного сільськогосподарського підприємства «Україна» села Ольгопіль, Чечельницького району, Вінницької області. Товариство є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки у банківських установах, круглу печатку,іншу атрибутику юридичної особи, може від свого імені укладати договори, набувати майнові та непов’язані з ними немайнові права, нести обов’язки, бут позивачем та відповідати в суді.

Місце знаходження СТОВ «Ольгопіль»: Вінницька область, Чечельницький район, село Ольгопіль, вулиця Леніна.

Товариство створюється з метою отримання прибутку шляхом виробництва сільськогосподарської продукції, її переробки і реалізації, інших видів господарської діяльності скерованих на задоволення потреб як учасників товариства, так і всього населення України. Предметом діяльності товариства є: вирощування зернових та технічних культур, овочівництво, вирощування фруктів, розведення великої рогатої худоби, розведення свиней, птиці, виробництво м’яса, надання послуг у тваринництві, виробництво готових кормів для тварин, роздрібна торгівля фруктами, м’ясом та м’ясними продуктами, тощо.

Для забезпечення діяльності товариства статутний капітал товариства може утворюватися з грошових коштів, матеріальних цінностей (будинки, споруди, обладнання, тощо),та немайновими правами (в тому числі на інтелектуальну власність). Статутний капітал товариства дорівнює 7400 гривень. Внески учасників можуть проводитися цінними паперами, будівлями, спорудами, виробничими площами, обладнанням, технологіями, правами користування землею, а також майновими правами (в тому числі інтелектуальною власністю). Кожен учасник зобов’язаний не пізніше одного року з часу державної реєстрації повністю сплатити свій внесок в статутний капітал товариства. У товаристві створюється резервний фонд у розмірі 25% статутного капіталу. Розмір щорічних відрахувань до резервного (страхового) фонду не може бути менш як 5% суми чистого прибутку. Резервний фонд призначається на покриття непередбачених збитків. Витрата резервного фонду здійснюється за розпорядженням загальних зборів учасників. Товариство, крім резервного фонду, може створювати й інші фонди. Порядок створення, використання, поповнення та ліквідація фондів, регулюється спеціальними положеннями про них, що затверджуються загальними зборами учасників.

Вищим органом товариства є загальні збори учасників, які обирають голову товариства. Головою товариства може бути тільки учасник товариства. Учасники повідомляються про проведення зборів персонально із зазначенням місця і часу проведення зборів та порядку денного. Повідомлення повинно бути розроблене за 30 днів до скликання зборів учасників. Збори учасників вважають повноважними, якщо на них присутні учасники, що володіють у сукупності більш ніж 60% голосів. Кожен учасник з товариства на зборах учасників має кількість голосів, пропорційно розміру його частки у статутному капіталі. Голосування на зборах учасників здійснюється принципом - на один відсоток статутного капіталу припадає один голос. Збори скликаються не рідше двох разів на рік.

Контроль за фінансовою та господарською діяльністю товариства здійснюється ревізійною комісією, що утворюється зборами учасників з їх числа та числа представників трудового колективу в кількості не менше трьох осіб. Директор не може бути членом ревізійної комісії. Ревізійна комісія складає висновок по річних звітах та балансах. Без висновку ревізійної комісії збори учасників товариства не мають права затверджувати річний баланс.

Перейти на страницу: 1 2

Подібні статті по економіці

Напрями удосконалення управління збутовими запасами продукції підприємства переробної галузі
господарський збутовий запас продукція Сучасна система господарювання обумовлює зміну форм і методів управління підприємством, вимагає нових підходів до визначення ефективності його діяльності. Однією із складових загальної ефективності підприємства ...

Обґрунтування виробництва і оцінка ефективності діяльності ТОВ Fantasy Drive за основними критеріями
Актуальність дослідження. ТОВ «FantasyDrive» виробляє солодкі безалкогольні газовані напої. На всьому ринку безалкогольних напоїв сегмент солодкої газованої води є найбільш ємним. За наявними оцінками за 2010 рік, середньодушове спожива ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.