Розділи економіки

Організація збуту та фінансові результати виробництва кукурудзи на зерно

Отже, можна відмітити, що у підвищенні ефективності виробництва зерна значне місце займає оптимізація сортового складу. Під оптимальною розуміють таку структуру посівів, при якій на кожному полі, відведеному під відповідну культуру, висівають сорт, що забезпечує найбільш повне використання потенціальної родючості ґрунту. Підвищення ефективності виробництва зернових тісно пов’язане також з технічним переозброєнням галузі

Одним із напрямків підвищення економічної ефективності виробництва зерна є комплексна оцінка ефективності сівозмін з різним насиченням зерновими культурами. Існуючі недоліки в ціноутворенні не дають змоги правильно враховувати реальні витрати ресурсів, поза оцінкою залишаються природно-біологічні ресурси, які відіграють важливу роль у збільшенні виробництва зерна. Певні недоліки має вартісна оцінка показників економічної ефективності, так як сучасні порівняльні ціни не відображають фактичний рівень рентабельності. Тому поряд з агротехнічною та економічною потрібно проводити енергетичну оцінку, яка дає змогу виявити резерви підвищення ефективності з урахуванням енергозбереження.

Висновки і пропозиції

Кукурудза - одна з найцінніших кормових культур. За врожайністю зерна вона перевищує всі зернові культури. Зерно використовується на продовольчі цілі (20%), технічні (15-20%) і на фуражні (60-65%). За вмістом кормових одиниць зерно кукурудзи переважає овес, ячмінь, жито.

Зерно кукурудзи використовується на продовольчі цілі. З нього виготовляють понад 150 харчових і технічних продуктів: борошно, крупу, пластівці, крохмаль, сироп, глюкозу, спирт. Із зародків зерна добувають цінну харчову олію, яка має лікувальні властивості (зменшує вміст холестерину в крові і запобігає захворюванню на атеросклероз). Із стрижнів качанів виготовляють фурфурол, лігнін, ксилозу, одержують целюлозу і папір.

Обєктом дослідження є Східне регіональне управління приватного акціонерного товариства “Райз - Максимко”, яке засноване у 2001 році. У господарстві виробляється великий асортимент продукції як рослинництва, а саме: пшениця, жито, кукурудза на зерно, ячмінь ярий, соняшник, соя; так і продукція тваринництва: вирощування ВРХ, свиней, молоко, мед. Загальна площа землі господарства у 2010 році становила - 28478га; у 2011 році - 38742га; у 2012 році - 61022 га.

На основі фактичних показників виробництва кукурудзи на зерно, мною була спланована урожайність, яка становитиме 51,6 ц/га. На з плановій площі 320 га, яка поставлена умовою курсового проекту, господарство зможе отримати 16512 ц валового збору.

Для здійснення розрахунку планових витрат на виробництво кукурудзи на зерно, була складена технологічна карта. Згідно з технологічною картою майбутні витрати складуть 712255,37 грн, а саме на посівний матеріал - 60800,00 грн; вартість добрив - 139200,00 грн; вартість засобів захисту - 98400,00 грн; оплата праці з нарахуваннями - 54344,86 грн; витрати на амортизацію - 10736,00 грн; витрати на ремонт - 8159,36 грн; витрати на паливо-мастильні матеріали - 323224,8 грн; загальновиробничі витрати - 6521,38 грн; загальногосподарські витрати - 10868,97 грн. Собівартість 1 ц при цьому становитиме 43,14 грн/ц.

Реалізувавши всю продукцію за середньою ціною 98,64 грн/ц. господарство зможе отримати виручку у розмірі1628790,00 грн. Покривши всі матеріальні витрати розмір прибутку становитиме 916534,7 грн. Рівень рентабельності виробництва кукурудзи на зерно складе 128,68%, прибуток на 1 ц при цьому становитиме 55,51грн.

Підвищення ефективності виробництва продукції рослинництва передбачає збільшення обсягів виробництва продукції з мінімальними витратами на її одиницю. Отже, необхідно збільшувати врожайність с/г культур та знижувати собівартість продукції. Для цього передбачають комплекс таких основних заходів: поліпшення використання землі, підвищення її родючості; впровадження комплексної механізації і автоматизації виробництва; поглиблення спеціалізації і кооперації виробництва на основі міжгосподарської кооперації і агропромислової інтеграції; раціональне використання виробничих фондів і трудових ресурсів; впровадження інтенсивних і ресурсозберігаючих технологій та індустріальних методів виробництва; підвищення якості і збереження виробленої продукції; широке використання прогресивних форм організації виробництва і оплати праці на основі колективного, сімейного і орендного підряду та оренди як прогресивної форми господарювання; розвиток с/г виробництва на основі різноманітних форм власності і видів господарювання і створення для них рівних економічних умов, необхідних для самостійної та ініціативної роботи.

Перейти на страницу: 1 2 3 4

Подібні статті по економіці

Модель монополістичної конкуренції
...

Санація і реструктуризація підприємства
Становлення і розвиток в Україні ринкової інфраструктури суттєво змінюють економічне, інформаційне і правове середовище функціонування підприємств, зміст їхньої фінансової діяльності. Фінанси підприємств є основою фінансової системи країни. Фінансови ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.