Розділи економіки

Аналіз фінансового стана ПАТ «Птахофабрика Південна» за період 2010-2012 роки

Проаналізуємо кожний показник окремо:

§ Коефіцієнт фінансової автономії показує, яку частину у загальних вкладеннях у підприємство складає власний капітал. Він характеризує фінансову незалежність підприємства від зовнішніх джерел фінансування його діяльності. Коефіцієнт автономії протягом звітного періоду знизився на 14 відсотків, однак як на початок, так і на кінець звітного періоду цей коефіцієнт вище,ніж його критичне значення. Значення коефіцієнту свідчить, що на кінець періоду в кожних ста гривнях вкладених активів підприємства 59 грн. складають власні кошти (власний капітал).

§ Коефіцієнт фінансової залежності є оберненим від коефіцієнту фінансової автономії. Зростання цього показника, як у нашому випадку, означає збільшення частки позичених коштів у фінансуванні підприємства на 16 відсотків за весь період.

§ Коефіцієнт маневреності власного капіталу показує, яка частина власного капіталу використовується для фінансування поточної діяльності, тобто яку частину вкладено в оборотні кошти, а яку - капіталізовано. У 2011 році спостерігається збільшення коефіцієнту, але все у 2012 році він знов зменшується, що є негативним явищем для підприємства.

§ Відношення позикового капіталу до активного характеризує залежність товариства них від зовнішніх джерел фінансування. За аналізований період залежність підприємства від кредиторів збільшилася на 25 відсотків.

§ Відношення позикового капіталу до власного є найбільш загальною оцінкою фінансової стійкості підприємства. У нашому випадку відбувається зростання цього показника, що свідчить про посилення залежності підприємства від зовнішніх інвесторів і кредиторів, тобто про певне зниження фінансової стійкості, і навпаки.

Роблячи висновки, можна сказати, що більшість показників фінансової стійкості підприємства на кінець 2012 року мають значення, які наближуються до критичних. Це свідчить про те, що за розглянутий період фінансова стійкість підприємства зменшилась, а рівень залежності від кредиторів та інвесторів збільшився.

Аналіз ліквідності підприємства здійснюється за даними балансу та показує, у якій мірі підприємство здатне розплатитися по короткострокових зобов'язаннях поточними активами.

Аналіз ліквідності дозволяє відповісти на питання:

• У якій мірі підприємство може покривати свої поточні борги?

• Який рівень надійності цього покриття?

• Чи можливе додаткове залучення короткострокових зобов'язань без критичного погіршення ліквідності?

Аналіз ліквідності підприємства здійснюється шляхом розрахунку наступних показників:коефіцієнт загальної (поточної) ліквідності, коефіцієнт термінової ліквідності, коефіцієнт абсолютної ліквідності. Розрахуємо кожний коефіцієнт для нашого підприємства в таблиці 2.4.

Таблиця 2.4. Аналіз ліквідності

Показник

Оптимальне значення

На 31.12. 2010

На 31.12. 2011

На 31.12. 2012

Абсолютне відхилення

Відносне відхилення %

Коефіцієнт загальної (поточної) ліквідності

1-2

1,8

1,7

1,5

-0,1

-0,2

-6

-12

Коефіцієнт термінової ліквідності

0,7-0,8

1,3

1,8

0,95

0,5

-0,85

39

47

Коефіцієнт абсолютної ліквідності

0,2-0,35

0,8

0,55

0,5

-0,25

-0,5

-31

-9

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6 7

Подібні статті по економіці

Розвиток і вдосконалення льотної промисловості України
Подальший розвиток і вдосконалення льотної промисловості України тісно пов'язаний з розвитком систем електропостачання, за допомогою яких забезпечуються нормальна життєдіяльність людей, які користуються послугами льотного транспорту і ...

Теорія соціально-технологічної парадигми як методологія визначення пріоритетів економічного розвитку України
Сьогодні часто лунають заклики, що українське суспільство повинно дати принципові відповіді на стратегічні виклики часу. Але у чому, власне, полягають ці виклики? І що треба робити для адекватної відповіді? Розглянемо ці питання через при ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.