Розділи економіки

Аналіз роботи пат «Шахтоуправління «Покровське»

Шахтоуправління «Покровське» - це потужний промисловий комплекс. Будівництво шахти, розпочате в 1974 році, передбачалося здійснити за 8 років, але перше вугілля тут видали на-гора через довгих 17.

Історія шахти «Шахтоуправління «Покровське» нерозривно пов'язана з історією ордена Трудового Червоного Прапора шахти ім. Т. Шевченка, однойменним селищем, де жили гірники. Шахта по праву зараховує себе правопереємником славних трудових звершень і традицій.

У 1912 році об'єднання англо-франко-бельгійських гірничопромисловців заснувало шахту №19, яка в 1915 році видала на-гора перші тонни вугілля. З часом шахти №19 і №20 Лисогорської копальні були об'єднані в одне підприємство і отримали ім'я великого українського поета Т.Р. Шевченка, а гірницьке поселення стало офіційно називатися селищем ім. Т.Р. Шевченка.

Підприємство знаходиться у м. Красноармійськ, (смт. Удачне) Донецької області України. В 2010 році шахта перейменована в ПАТ «Шахтоуправління «Покровське». На цей час - одне із найкрупніших та перспективних підприємств вугільної промисловості України.

Виробничі потужності:

Промислові запаси вугілля більш ніж 200 млн тонн. Перший пусковий комплекс був введений в експлуатацію в грудні 1990 року. В березні 1992 року був виданий на-гора перший мільйон тонн вугілля, а в грудні 1993 року була освоєна проектна потужність - 1,5 мільйонів тонн вугілля в рік.

Розміри шахтного поля, що простирається - 16 км, по падінню - до 7 км. У його межах один пласт d4 потужністю 0,9-2,15 м з промисловими запасами близько 90 млн тонн, кут падіння пласта 2-80, марка вугілля К (коксуючий).

Шахтне поле розкрите центрально-здвоєними головним і допоміжним стволами, а також повітрєспадним і вентиляційними стволами. Система розробки - довгими стовпами, що простираються та повстають. Схема провітрювання комбінована. Пласт небезпечний по раптових викидах вугілля, породи і газу, по вибухах вугільного пилу.

Ділянки з видобутку оснащені комплексами 3КД-90, ДМ, МВПО (Чехія), до складу яких входять комбайни РКУ-13, 1К-101УД, МВ-12, конвеєри СЗК 228/732, СП-251-13КЗ, СПЦ-230. Роботи ведуться в 5 лавах і 14 прохідницьких забоях. Прохідницькі забої оснащені комбайнами КСП-32, КСП-42, П-110/01, і породонавантажувальними машинами 2ПНБ-2Б. Перетини підготовчих вироблень 15.5м2-18.3 м2. Кріплення підготовчих забоїв здійснюється металевою рамною податливою кріппю КМП, анкерними системами.

Підготовка і відробіток виємочних полів виробляється з повним комплексом заходів провітрювання, дегазації і утилізації шахтного газу метану.

Для транспортування гірської маси по магістральних виробленнях застосовуються стрічкові конвеєри 1Л-120, 2ЛТ-100У, по дільничних очисних - 2ЛТ-100У, по підготовчих - 1Л-100У-01, ЛТП-800.

Доставка матеріалів, устаткування по магістральних виробленнях виробляється акумуляторними електровозами АМ-8Д, 7АРВ у вагонетках ВГ - 2,5, і на спецмайданчиках ПТК-3.3. Для доставки людей і матеріалів по похилих виробленнях використовуються монорельсові дороги типа ДМКЛ.

Гірська маса видається на поверхню ськиповим підйомом, транспортується на дозатор ськипового комплексу і відвантажується в залізничні вагони.

Вдосконалення тієї, що існує і впровадження нової техніки передбачене спеціальною «Програмою технічного переозброєння». Від замінюваних аналогів нову техніку відрізняють збільшена енергоозброєність; наявність автоматизованих систем управління, включаючи ефективні засоби діагностики; вживання прогресивних конструкційних матеріалів.

На підприємстві експлуатується техніка вітчизняного і зарубіжного виробництва нового рівня. Для відробітку малопотужних пластів упроваджений струговий комплекс німецького виробництва фірми BUCYRUS. Для відробітку пластів середньої потужності використовується техніка фірми JOY. Також в блоці №10 вперше в Україні змонтований прохідницький комплекс фірми «SANDVIK» (Австрія), який поєднує в собі гігантські розміри і можливість здійснювати проходку на якісно новому рівні, безпечному і економічно вигіднішому. Його використання дозволяє збільшити швидкість проходки до 10 - 15 метрів в добу, відповідно до 300 - 400 метрів у місяць.

Рис. 9. Прохідницький комплекс фірми «SANDVIK» (Австрія) - MR-620-071

Вперше в Україні експлуатується устаткування напругою 3300 В. Мова йде про роботу цілого механізованого комплексу по видобутку вугілля. Економія електроенергії при цьому складає в рік близько 300000 кВт/час.

Розглядається питання модернізації очисної і прохідницької техніки, продовжується будівництво когенераційної станції для виробництва електричної і теплової енергії, що дозволить забезпечити шахту тепловою і електричною енергією власного виробництва. В даний час реалізується чергова програма, що дозволяє ввести в експлуатацію додаткові виробничі потужності в об'ємі 5 млн тонн в рік. За масштабом це рівноцінно будівництву нової шахти. Ведуться проектні роботи по воздухоподающему стволу №3 блоки №11 з промисловими запасами вугілля 42 млн тонн.

Перейти на страницу: 1 2 3

Подібні статті по економіці

Поняття та види економічних систем
У сучасному глобалізованому світі функціонують і розвиваються різні моделі економічних систем. Економісти дотримуються різноманітних поглядів щодо критеріїв їх класифікації, а отже, щодо їх типів та моделей. Актуальність теми досліджен ...

Проблема дискримінації на ринку праці України та шляхи її подолання
Актуальність обраної теми доводиться тим, що й зараз ми живемо у середовищі, де дискримінація є поширеною. Ми не тільки маємо уяву про дискримінацію у трудовій сфері, але деякі знайомі кожного з нас стикався з цією проблемою, це я можу ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.