Розділи економіки

Аналіз санітарно-гігієнічних умов праці в приміщенні відділу збуту підприємства

Відділ збуту розташовано на третьому поверсі п’ятиповерхової будівлі. Розміри приміщення 7 м × 4 м, площа приміщення складає 28 м2. Висота приміщення - 3,5 м, загальний об’єм - 98 м3. На кожне робоче місце припадає близько 4,7 м2 площі й 17,1 м3 об’єму, що відповідає нормативним значенням, наведеним у ДБН В.2.2-9-99.

Естетика інтер’єру приміщення відповідає вимогам щодо створення комфортних і безпечних умов праці. Стіни приміщення пофарбовано в світло-сірий колір. Стеля білого кольору. На підлозі лінолеум світло-блакитного кольору. Меблі у відділі: столи, крісла, шафа для документів, тумбочки. Робоче обладнання: комп’ютери, принтер, ксерокс, телефони.

Параметри мікроклімату в приміщенні відділу такі:

температура на рівні 22 °С у холодну і 24 °С у теплу пору року;

відносна вологість повітря 55 %;

швидкість руху повітря 0,1 м/с;

теплові випромінювання від нагрітих поверхонь незначні.

Параметри мікроклімату в приміщенні відділу відповідають вимогам, наведеним у ГОСТ 12.1.005-88.

Повітрообмін у приміщенні забезпечує природна організована вентиляція. Для підтримки оптимальних мікрокліматичних умов у приміщенні в теплу пору року застосовують кондиціювання повітря.

Підтримку необхідної температури в приміщенні в холодну пору року забезпечує централізована система опалення будівлі. Для забезпечення опалення в приміщенні є три секції радіаторів.

Основні джерела шуму - комп’ютери і принтер. Рівень шуму в приміщенні складає 55 дБА, що відповідає вимогам, наведеним у ДБН 3.3.6.037-99, ГОСТ 12.1.003-83. Токсичних речовин і джерел електромагнітних випромінювань у приміщенні немає.

Освітлення в приміщенні відділу суміщене, оскільки природного освітлення для забезпечення відповідних умов праці недостатньо. Визначимо світловий коефіцієнт приміщення за таким співвідношенням:

,(4.1)

де Sвікон - площа вікон, Sвікон = 3,5 м2;підл. - площа підлоги приміщення, Sпідл. = 28 м2.

.

Одержане значення показує, що природного освітлення в приміщенні дійсно недостатньо для забезпечення відповідних умов зорової роботи.

Для забезпечення штучного освітлення використовують світильники з лампами денного світла. Загальний рівень освітленості в приміщенні 300 лк.

Значення параметрів, що характеризують санітарно-гігієнічні умови праці в приміщенні відділу, наведено в табл. 4.1. Також у розпорядженні співробітників є санітарно-гігієнічна кімната, обладнана умивальниками і туалетом, гардеробна кімната. Також на першому поверсі будівлі є їдальня. Для видалення пилу і бруду в приміщенні щодня здійснюють вологе прибирання. З метою підтримки комфортних умов праці в теплу пору в приміщенні застосовують кондиціювання повітря, для чого використовують місцевий кондиціонер. Зробимо розрахунок системи кондиціювання повітря в приміщенні відділу для встановлення відповідності параметрів мікроклімату, які забезпечує місцевий кондиціонер, вимогам стандартів.

Таблиця 4.1 Значення параметрів, що характеризують санітарно-гігієнічні умови праці в приміщенні відділу збуту

Параметр

Фактичне значення

Норматив за ГОСТ 12.1.005-88, ДБН 3.3.6.037-99, СНиП ІІ-4-79 та іншими нормативними документами

Відповідність фактичного значення нормативному

1

Температура повітря 0С

у холодну пору року

22

21…25

Відповідає

у теплу пору року

24

22…28

Відповідає

2

Відносна вологість, %

55

40…60

Відповідає

3

Швидкість руху повітря, м/с

0,1

0,3

Відповідає

4

Загальна освітленість, лк

300

300

Відповідає

5

Рівень шуму, дБА

55

60

Відповідає

Перейти на страницу: 1 2

Подібні статті по економіці

Система національних розрахунків
Своєчасне й повне погашення боргових зобов'язань є однією з головних ознак ефективного функціонування економіки в цілому і кожного її суб'єкта зокрема. Тому кожна держава багато уваги при­діляє організації грошового обігу, створює різні платіжні ...

Комплексний аналіз діяльності вагонного депо
Залізничний транспорт - є складним багатогалузевим господарством з широкою розгалуженою інфраструктурою. В організації та забезпеченні єдиного технологічного процесу залізничних перевезень безпосередньо приймають участь залізниці, дире ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2021 рік.