Розділи економіки

Інфляційні процеси в Україні на сучасному етапі

Інфляція в Україні демонструють тенденцію до уповільнення. За інформацією глави уряду Миколи Азарова, в минулому році зростання вартості товарів і послуг в країні склав всього на 5%. Такий результат прем'єр назвав рекордно низьким від початку незалежності України.

Експерти Європейського банку реконструкції та розвитку оперують дещо іншими цифрами. За їх даними, індекс інфляції в 2011 році становить 7,7%. Однак цей результат істотно краще, ніж прогнозували аналітики ЄБРР минулого літа. Вони очікували, що річний індекс досягне показника 8,4%.

Між тим, окремі незалежні експерти стверджують, що реальний індекс інфляції в Україні за підсумками 2011 року становить не менше 16-22%. Розбіжності з даними уряду вони пояснюють застарілої методикою розрахунку зростання цін на товари і послуги, якою користується Держслужба статистики.

У 2012 році темпи інфляції, за обіцянками аналітиків, також були невисокими. Індекс споживчих цін складе близько 7%. Протягом року найбільш помітно подорожчала електроенергія, комунальні послуги, бензин і транспортні послуги. Виросла вартість м'яса і ковбасних виробів, молочних продуктів.

Висновок

Отже, аналіз показує, що інфляція в межах декількох відсотків на рік не тільки не заважає інвестиційної діяльності, але істотно сприяє розвитку інвестиційних процесів в різних напрямках економічної діяльності. Однак збільшення інфляції вище 5% починає стимулювати багато неконтрольовані процеси як у фінансово-кредитній сфері, так і в реальному секторі економіки. Тому економічний підйом бажано здійснювати при відносно невисокій інфляції, тобто в межах 3-5% в рік. Для України цей рівень не повинен перевищувати 15% в рік. Тоді інвестиційна діяльність в Україні буде нарощуватися, особливо якщо цьому сприятиме поведінку більшості вітчизняних та іноземних інвесторів і збережеться курс на підвищення добробуту населення.

Регулювання рівня інфляції може здійснюватися державою. Антиінфляційна політика має включати заходи з подолання нестачі інвестиційних товарів. Циклічність розвитку економіки вимагає розумного співвідношення інвестицій і інновацій.

Нестійкість темпів інфляції пов'язана з додатковим інфляційним ризиком, і тому зачіпає в чималому ступені інтереси всіх не схильних до ризику суб'єктів. Інфляційні процеси позначаються на фактичній ефективності інвестицій, тому чинник інфляції обов'язково слід враховувати при аналізі проектів і виборі варіантів капіталовкладень.

Для інфляційного потенціалу уряд має прискорити проведення реформ, акцентуючи увагу на структурній перебудові національної економіки та всебічному стимулюванні ринкових відносин та швидкого економічного зростання. Країни, що пішли шляхом ринкових перетворень, частково вже мають певні позитивні результати, які відображаються, передусім, у стримуванні інфляційних процесів, зростанні обсягів виробництва, підвищення рівня життя населення. Безперечно, що й Україна, маючи значний економічний потенціал, не менше стабілізує фінансову ситуацію в країні, але й забезпечить умови “керованості” інфляційним фактором, що надасть їй змогу зайняти належне місце серед інших економічно та соціально розвинутих країн Європи.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6 

Подібні статті по економіці

Розміщення продуктивних сил Німеччини
Тема курсової роботи - “Розміщення продуктивних сил Німеччини”. На сьогоднішній час дана тема є більш ніж актуальною для нашої країни, адже Німеччина є найбільшим донором України на двосторонньому рівні. Державні заходи підтримки з бок ...

Нормування праці на підприємсті
Праця являє собою доцільну діяльність людей, ціллю якої є створення матеріальних і духовних благ. Затрати праці на створення цих цінностей повинні мати кількісну оцінку, тому, що в масштабі суспільства дістають визнання тільки ті з них, що відповідаю ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.