Розділи економіки

Напрями зниження собівартості на промислових підприємствах України

Науковці виділяють різні напрями зниження витрат промислового підприємства.

По-перше, це підвищення технічного рівня виробництва, зокрема впровадження нової прогресивної технології, підвищення рівня механізації та автоматизації виробничих процесів; розширення масштабів використання й вдосконалення техніки і технології; підвищення ефективності використання матеріальних ресурсів.

По-друге, поліпшення організації виробництва та праці, тобто вдосконалення управління виробництвом і скорочення витрат на нього; впровадження наукової організації праці; поліпшення використання основних виробничих фондів; поліпшення матеріально-технічного забезпечення; скорочення транспортно-складських витрат тощо.

По-третє, збільшення обсягу виробництва на збут продукції, що зумовлює відносне скорочення умовно-постійних витрат на одиницю продукції.

По-четверте, це зміна структури, асортименту та покращення якості продукції згідно з вимогами ринку [11, с. 178]. І, по-п’яте, поліпшення використання природних ресурсів, а саме - зміна складу і якості сировини; зміна продуктивності родовищ, обсягів підготовчих робіт при видобутку, способів видобутку природної сировини, а також зміна інших природних умов [36, с. 333].

Висновки

Проведене дослідження особливостей витрат промислового підприємства дозволило зробити такі висновки:

. Розглянуті трактування категорії «витрати» об’єднано у дві великі групи: з точки зору економічної теорії та з точки зору бухгалтерського обліку за такими критеріями: економічною сутністю, часом виникнення витрат та метою формування інформації про них. Так, бухгалтерське трактування цього терміна характеризує економічні наслідки здійснення витрат після закінчення виробничого процесу, що призводить до збільшення зобов’язань. Визнання витрат із позиції економічної теорії супроводжується фактом вибуття коштів або витрачання ресурсів не залежно від дати виникнення зобов’язань. Перспективою подальших досліджень є обґрунтування класифікаційних ознак, які б дозволяли якісно управляти підприємством. Мета розвитку вітчизняних підприємств - здійснення інноваційної діяльності як головної вимоги сучасності. Досягнення вказаної мети та розв’язання проблем, пов’язаних із науково-технічним розвитком, потребує виваженого оперативного регулювання інноваційною діяльністю господарюючих суб’єктів.

. Важливе місце в управлінні підприємством займає обґрунтована класифікація витрат, яка є дуже важливою для розуміння того, як ними управляти. За таких умов необхідною є класифікація видів витрат за такими критеріями, які якнайповніше відображатимуть та характеризуватимуть різні сторони діяльності підприємства, а саме: організаційно-управлінський, обліково-аналітичний, фінансово-економічний, маркетинговий та інвестиційний, що сприятиме глибшому розумінню призначення та функціональної ролі різних видів витрат в управлінні багатосторонньою діяльністю підприємства, надаючи можливість розглядати дані види витрат з позицій системного підходу для їх цілісного розуміння.

. Оскільки рівень витрат і собівартості впливає на величину фінансових результатів підприємства, зниження собівартості є важливим чинником зростання прибутку й індикатором ефективності діяльності всього підприємства в цілому і його керівництва зокрема.

. Найважливішими шляхами зниження витрат на виготовлення промислової продукції є: підвищення продуктивності праці і зниження трудомісткості продукції; раціональне використання сировини, матеріалів, палива і запровадження нових видів сировини і матеріалів; поліпшення використання основних виробничих фондів; скорочення адміністративно-управлінських витрат, а також ліквідація непродуктивних витрат і втрат. Для досягнення успіху, компаніям слід не лише нарощувати виробництво і збільшувати прибутки, але також приділяти особливу увагу раціональному зниженню своїх витрат. І це зниження витрат має бути саме раціональним, адже іноді воно може бути взагалі недоцільним.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6

Подібні статті по економіці

Проблеми та шляхи залучення іноземних інвестицій
Незалежно від рівня економічного розвитку будь-яка держава прагне залучити іноземний капітал, одержуючи прямий і непрямий ефекти від інвестиційних вкладень. Найбільшу роль у залученні інвестицій відіграють макроекономічні фактори, у т. ...

Організація виконання складських операцій на переробному підприємстві та шляхи удосконалення їх організації
На складах виконується цілий комплекс різноманітних послідовно виконуваних операцій з надходження, зберігання і відпуску товарів. Ці операції в сукупності складають складський технологічний процес. Однією з умов раціонального складськ ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.