Овочівництво в цій країні практично відсутнє, хоча його вирощування здійснюється в передмістях Берліну, Бранденбургу, Котбусі та Рейн-Вестфалії. Важливе значення для розвитку сільського господарства Німеччини має виноградництво. Його вирощування та збір здійснюється в таких районах: Баден-Вюртемберг, Райнланд-Пфальц, Саксонія. В загалі ж Німеччина залишається найбільшим у світі імпортером продукції сільського господарства. Вона довозить не тільки продукти тропіків і волокна, але й зерно (кормове й продовольче), олію, м'ясо, овочі, фрукти.
Розміщення основних центрів сільського господарства подано на картосхемі 2 в додатку 2.
Північ Німеччини, а саме Шлезвіг-Гольштайн, Гамбург, Померанія, Нижня Саксонія та Бремен розвивають інтенсивне молочне скотарство і свинарство. А на крайньому півдні країни (в Баварії) розвиненим є гірське пасовищне тваринництво. В загальному ж у різних районах - свої форми ведення господарства. Найбільш ефективними сільськогосподарськими територіями вважаються: південна окраїна рівнинної Півночі - найбільший ареал родючих земель, що простягнувся від Маасу до Ельби; річкові долини середньонімецьких гір і середньовисотні плоскі рівнини Південної Німеччини.
Щодо невиробничої сфери господарства то упродовж останньої третини XX ст. найважливішим сектором німецької економіки став туризм. Щорічна кількість іноземних туристів уже перевищує 10 млн. чол. В країні створена сучасна туристична інфраструктура. Розвитку туризму сприяли, з одного боку, багата природна і культурна база, а з іншого - поява у високорозвинених західноєвропейських країнах масового платоспроможного попиту на цей вид послуг.
Німеччина володіє досить розвиненою системою засобів інформації, займаючи по цьому показнику одне з лідируючих місць в світі.
Взагалі ж в сфері послуг за обсягами торговельного обороту перше місце займає телекомунікаційна фірма «Deutshe Telecom», її оборот у 2010 році склав 35,5 млрд. Євро. В невиробничій сфері на другому місці стоїть фірма “Deutshe Post”, що надає послуги зв’язку.
Ординалістська теорія поведінки споживача
Усі
люди, як споживачі різних благ, щодня стикаються з проблемою вибору. Які
продукти харчування споживати? Який одяг носити? В яку школу віддати дітей?
Яким транспортним засобом добратися на роботу? Який театр чи концертний зал
відві ...
Кредит, його суть, форми і значення в ринковій економіці
Кредит
виник на певному етапі розвитку людського суспільства спочатку як явище
випадкове, зумовлене особливими взаємовідносинами між товаровиробниками: коли
продавцю потрібно було продавати товар, а в покупця не було грошей, щоб його
...