Розділи економіки

Проблеми і перспективи розвитку кольорової металургії України

Особливістю вітчизняної кольорової металургії є те, що практично ні по жодному виду кольорових металів в Україні нема замкнутого циклу виробництва - від сировини до готової продукції

«Причиной поліпшення ситуації в кольоровій металургії України, є перш за все, загальний розвиток світової єкономіки. Враховуючи, що основні види продукції є т.н. „біржовими металами”, на підвищення цін на них традиційно впливають і фактори активності інвестиційних фондів. Нарешті, з надією на подальший ріст цін на ринку, у такі періоди інтенсивно виступають в якості біржевих гравців, наприклад на Лондонській біржі металів, і закуповують кольорові метали для наступного прибуткового перепродажу. З’являється явище, близьке к ажиотажному спросу. Так, в липні на складах, „приписаних” до Лондонської біржі металів, запаси алюмінею зменьшились на 59 тис. Тонн. Паникувати з цього, однак, не доводитбся, т.к. на початок серпня в цілому світові складські запаси алюмінею у всіх виробників оцінюються у 2.6 млн. тонн».

На думку багатьох експертів, кольорова металургія стала в Україні засобом відмивання грошей из бюджета.Згідно статистичним даним, тільки сплавов на основі лома алюмінея с 2005 по 2010 рр. Експортувалось у 1.5-2 рази більше, ніж реально виготавлювалось в країні. Як відомо, подібна схема псевдоекспорта, дозволяє підіймати ціну товару до небачених висот. Таким чином, продав метал, скажімо за 100 тис. доларів своїй фірмі, яка зареестрована за кордоном, підприємєць отримує повернення ПДВ у розмірі 20 тис. доларів з бюджета.

В Україні є величезна кількість металобрухту, який ми поки що не використовуємо в повній мірі,а продаємо за низькими цінами за кордон. Але значно вигідніше було б використовувати його на власних підприємствах, переплавляти на метал,придатний ддля виробництва труб.

Звичайно,одним із найважливіших чинників розвитку данної галузі є наявність дешевої електроенергії, тобто розвитку базової галузі промисловості - електроенергетики.

Перспективи розвитку металургійного комплексу України тісно пов’язані з підвищенням конкурентноспроможності продукції на основі зменшення енерго- та матеріалрємкості продукції, скорочення трудових витрат, впровадження досягнень науково-технічного прогресу.

У перспективі особлива увага приділятиметься збереженню і посиленню експортної спрямованості металургійної промисловості. Захист українських товаровиробників на зовнішніх ринках, попередження антидемпінгових процедур до вітчизняних виробників, запобігання перенасиченості ринків метал о продукції та падіння цін дадуть змогу зміцнити експортний потенціал галузі. У структурі експорту продукції галузі намічено скоротити вивіз продукції сировинного напряму (чавун, заготовка сортова, сляби) та переорієнтуватися на експорт кінцевої продукції (труби, мет.вироби, листовий та сортовий прокат).

Особливістю кольорової металургії є те, що практично ні одне виробництво не має замкнутого циклу і Україна не має освоєних родовищ для виробництва алюмінію, міді, цинку, свинцю, олова, вольфраму, молібдену, германію та інших.

На власній сировині базуються лише виробництва титану, феронікелю, цирконію, кремнію, ртуті. Повністю відсутні первинні виробництва електролітичної міді, нікелю, олова, титанових сплавів і зливків, алюмінієвого і титанового прокату, труб з алюмінію та його сплавів, які імпортуються. Проте надра України, а також техногенні родовища мають ряд кольорових металів, необхідних народному господарству. Для їх добування потрібні значні капітальні вкладення.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6

Подібні статті по економіці

Організація економічної служби на підприємстві ПОСП Рояківка
Важливу роль у виробництві сільськогосподарської продукції відіграють АПК, що єдиною цілісною виробничо-економічною системою, яка охопила цілий ряд галузей народного господарства спеціалізованих на виробництві продовольства. Головне ...

Регіональний розвиток внутрішньої торгівлі України
З переходом України до ринкової економіки в усіх сферах діяльності, в тому числі й торговельній, відбуваються суттєві перетворення. Роздержавлення й приватизація торговельних підприємств сприяли створенню конкурентного середовища в то ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.