Розділи економіки

Соціально-економічна суть, структура і значення електронно-машинного будування в господарстві України

Машинобудівний комплекс охоплює два десятка спеціалізованих галузей. Він є основою важкої індустрії й відіграє вирішальну роль у створені матеріально-технічної бази. В сучасних умовах машинобудуванню належить винятково важлива роль у прискоренні науково-технічного прогресу. Випускаючи знаряддя праці для різних галузей народного господарства, машинобудування реалізує досягнення науково-технічного прогресу і забезпечує комплексну механізацію та автоматизацію виробництва.

Одним з найпотужніших ринків машинобудівного комплексу є електронно машинний ринок. Зацікавленість, як експертів-аналітиків, так і трейдерів к проблемі розвитку цього ринку в останні роки підігрівається швидкістю збільшення мереж супермаркетів та спеціалізованих магазинів, які займаються реалізацією цієї продукції. Торгівля цим видом продукції розвивається більш високими темпами порівняно з іншими групами товарів. Становище окремих країн на цьому ринку зумовлює інтенсивність розвитку новітних технологій, визначає місце та роль країни в науково-технічному прогресі, становище і впливовість у сучасному світі. Тому стан розвитку цієї галузі є надзвичайно важливим для економіки України.

Галузь електронно-машинного будування склалася під дією цілого ряду умов та факторів. Основним з них є науково-технічний прогрес, наявність кваліфікованих кадрів, монополізація ринку збуту, розвиток корпоративності.

Виробництво зосереджене в районах високої технічної культури, кваліфікованої робочої сили і достатньої забезпеченості трудовими ресурсами.

Галузь відзначається мінімальною металомісткістю. Більшість підприємств займається складанням виробів з деталей, що надходять з різних регіонів України та із-за її меж за кооперацією.

Український ринок електронно-машинного будування представлений такими підприємствами як "Росток", "Маяк", "Дніпро", "Більшовик", "Буревесник", "Електронмаш", "Квант", "Арсенал", "Рейнфорд", "Норд", "Кристал". Але на вітчизняному ринку побутової електротехніки останніми роками домінують зарубіжні бренди. Представлена продукція таких відомих фірм світу, як Агdо, "Атлант", Агіston, Воsch, Вгаun, "Брест", Саndy, DeLоnghі, Еlесtгоluх, Іпdesit, LG, Рhіlірs, Samsung, "Снайге", "Стинол", Теfаl, Rowenta, Whiг1роо1, Zanussi; з'явилась продукція і таких "нових" брендів, як Аskо, Наіег, Vеstеl, Fаgог, Ufesa, Vіtек.

Сильними сторонами представлених на українському ринку фірм-виробників електропобутової техніки є:

- відносно тривалий період роботи на даному ринку України;

продукти за своїми технічними та якісними характеристиками задовольняють українського споживача;

- постійна робота з каналами збуту дозволяє, у свою чергу, постійно підтримувати "бажаний" інтерес до самої техніки з боку продавців;

- техніка фірм-виробників присутня в усіх великих містах України.

Слабкі сторони окремих фірм-виробників:

- при однакових технічних функціональних характеристиках роздрібна ціна більша за ціну конкурентів;

недостатньо уваги щодо просування техніки каналами торгівлі;

несформований імідж техніки тощо.

В Україні чітко виділяються кілька сегментів ринку побутової електротехніки:

1.Елітна техніка, представлена такими компаніями, як Міеlе, Gaggenau, Крреrbusch, Іmрегіаl, АЕG.

2.Техніка бізнес-класу, наприклад, торгові марки Агіstоn, Воsсh, Еlесtгоlих, LG Еіесtгоnics, Sіеmеns, Whігрооl, Zаnussі.

3.Техніка економ-класу, наприклад, Sаmsung і Іndesit.

Подібні статті по економіці

Підприємство та підприємництво
  Будь-яка нація пишається плодами діяльності своїх підприємців. Але будь-яка нація і кожен її окремий представник пишаються і своєю причетністю до втілення якої-небудь конкретної підприємницької ідеї. Підприємництво як одна з конкретних фор ...

Приватний сектор в національній економіці
Актуальність теми даної курсової роботи. Стратегічною метою розвитку України є побудова сильної та сучасної європейської демократичної держави з потужною економікою для забезпечення гідного життя кожного громадянина. У нашій державі нерозв’язан ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.