Розділи економіки

Завдання та інформаційне забезпечення аналізу виробничої діяльності підприємства

Обсяг виробництва і реалізації продукції є взаємозалежними та взаємопов'язаними показниками. За ринкових умов господарювання правильна обрана стратегія виробництва забезпечує бажаний обсяг реалізації та відповідні масштабам діяльності прибутки. Але обсяги виробництва, формування виробничих потужностей залежить від попиту на продукцію, ринків її збуту, реальних та потенційних конкурентів та покупців тощо.

Обсяги, склад, асортимент та якість випущеної і реалізованої продукції впливають на собівартість, прибуток, рентабельність, оборотність коштів, платоспроможність та інші показники, які характеризують діяльність підприємства.

Метою аналізу виробничої програми є визначення оптимальних параметрів (обсяг, структура, асортимент; якість, ціна тощо) виробництва і реалізації продукції при ефективному використанні зовнішніх та внутрішніх умов середовища господарювання підприємства.

Головні завдання аналізу виробничої діяльності:

- оцінка якості планування та ступеня виконання виробничої програми.

аналіз динаміки обсягів виробництва та реалізації продукції.

оцінка виконання виробничої програми за асортиментом, якістю, ритмічністю і сезонністю.

встановлення основних причин, що впливали на загальні обсяги виробництва протягом останніх років, зокрема у звітному періоді.

розкриття взаємозв'язку і взаємозумовленості показників обсягу виробництва, реалізації, асортименту, якості виробів тощо.

- оцінювання конкурентоспроможності продукції і пошук резервів для підвищення її рівня.

розробка стратегії, тактики, методів та засобів формування попиту стимулювання збуту продукції.

визначення внутрішньогосподарських резервів зростання обсягів випуску продукції та реалізації, а також розробка заходів щодо їх використання.

Джерела інформації, що використовуються при проведені аналізу виробництва та реалізації продукції, наведені в таблиці 2.1:

Таблиця 2.1. Інформаційна база аналізу виробництва та реалізації продукції

№ з/п

Група

Джерела інформації

1

Первинні документи

• Акт або відомість приймання продукції, накопичувальні відомості здавання на склад готової продукції, графіки її відвантаження, рахунок-фактура, товарно-транспортна накладна, акт про брак, свідоцтво про якість товару.

2

Фінансова звітність

ф. 1 «Баланс», ф. 2 «Звіт про фінансові результати», • ф. 5 «Примітки до річної фінансової звітності»

3

Статистична звітність

ф. 1 (підприємництво) «Звіт про основні показники діяльності підприємства» ф. 1-П (термінова) «Терміновий звіт про виробництво промислової продукції (робіт, послуг)»; ф.І-П (річна) «Звіт підприємства про продукцію»; ф. 1-П (квартальна) «Квартальний звіт підприємства про продукцію»; • ф. 1 (послуги) «Звіт про обсяги реалізованих послуг»

4

інші джерела

рекламації та претензії споживачів; матеріали оперативного обліку виконання договорів (нарядів); робочі наряди; дані про якість продукції; • результати попередніх досліджень.

Подібні статті по економіці

Обґрунтування тарифу і формування прибутку транспортного обслуговування
Автомобільний транспорт - одна з найважливіших галузей народного господарства - розвивається як невід’ємна частина єдиної транспортної системи країни. Він забезпечує на ряду з іншими видами транспорту раціональне виробництво і оборот продукції ...

Проблема інвестування єкономіки України за рахунок внутрішніх резервів
Інвестиції є основою розвитку підприємств, окремих галузей та економіки країни в цілому. Від уміння інвестувати залежить розквіт чи занепад власного виробництва, можливості вирішення соціальних й екологічних проблем, сучасний рівень і поте ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.