Сучасне підприємство знаходиться в умовах безперервної зміни середовища його існування. Ця нестабільність вимагає від господарюючих суб‘єктів постійної адаптації, зокрема пошуку нових і вдосконалення вже відомих засобів забезпечення системи економічної безпеки задля досягнення економічних і соціальних цілей діяльності підприємства.
Предметом
даної роботи є дослідження економічної безпеки підприємства, підходів до визначення її рівня.
Об‘єктом
дослідження є економічна безпека підприємства як стан, який характеризує захищеність фінансово-економічного, комерційного, інтелектуально-кадрового, виробничо-технічного, соціального,
інноваційно-технологічного та екологічного потенціалу підприємства від негативних зовнішніх та внутрішніх факторів впливу.
Метою
є створення механізму забезпечення економічної безпеки підприємства та оцінка її рівня на прикладі конкретного суб‘єкта господарювання.
Сьогодні актуальність
цієї проблеми постає з новою силою, оскільки вихід глобалізаційних процесів на новий рівень практично унеможливлює відокремлення одного підприємства або економічної системи від зовнішнього впливу. Організаційна слабкість механізмів узгодження інтересів суспільства і підприємців, недосконалість правового регулювання економічних відносин, їх аморалізація, корупція, рейдерство, розкрадання, хабарництво, некомпетентність і необов‘язковість партнерів по бізнесу, шахрайство відносно контрагентів, псевдобанкрутство, високий рівень підприємницьких ризиків, нерозвиненість інституту страхування ставлять під сумнів можливість успішного та ефективного розвитку підприємництва.
В умовах сучасної конкуренції підприємству необхідно удосконалювати абсолютно всі складові своєї діяльності. Необхідно намагатись вийти на високий рівень за усіма показниками, які характеризують не лише його економічний бік, а й кадровий склад, інтелектуальну, правову, інформаційну забезпеченість. Всі ці моменти дозволять господарюючому суб‘єкту міцно триматись на своїх позиціях, та завойовувати нові вершини адже зміст економічної безпеки підприємства передбачає систему заходів, що забезпечують конкурентоспроможність і економічну стабільність підприємства, а також сприяють підвищенню рівня добробуту працівників.
В цілому теорія економічної безпеки ще перебуває на стадії формування категорійно-понятійного апарату. Адже відбувається постійна зміна підходів до визначення рівня ЕБП, у зв‘язку з сучасним ускладненням умов діяльності підприємств та виникненням необхідності створення таких нових підходів.
В нашій державі для забезпечення належного рівня ЕБП необхідно звертати увагу на застосування засобів незалежної конкуренції, розподіл ринків збуту, також на соціальну безпеку, а саме забезпечення належного рівня оплати праці, розвиток соціальної інфраструктури підприємства. Також на вдосконалення систем розрахунків, створення нових організаційно-виробничих структур.
Основними джерелами в підготовці дослідження були статті з періодичної літератури, підручники, законодавчі акти. Також використовувалась мережа Інтернет та власні спостереження.
При дослідженні обраної теми було використано такі методи наукових досліджень як індукція та дедукція, системно-структурний, статистичний аналіз, порівняльний, аналітичний.
економічна безпека рівень
Регіональна інвестиційна програма як форма державного управління інвестиційною діяльністю у регіоні
Інвестиційна
діяльність відіграє важливу роль у
регіональному розвитку продуктивних сил. Вихід української економіки з кризи
пов'язаний передусім з відтворенням інвестиційного процесу. Державне
регулювання інвестиційного процесу спря ...
Інфляційні очікування
Перехід нашої економіки на ринкові відносини різко підвищив
значення грошей. Проблеми грошового господарства стають основними і в
практичних заходах по реконструкції народного господарства, і в теоретичних
дослідженнях. Тому, незважаючи на ...