Розділи економіки

Розрахунок техніко-економічних показників стержневого відділення ливарного цеху сталевого лиття масою від 700 до 14000 кг

Значення ливарного виробництва в промисловості надзвичайно велике: майже всі машини та прилади мають литі деталі. Немає такої галузі машинобудування, приладобудування, будівництва, де не застосовували б виливки.

Лиття є одним з найстаріших способів, яким ще в давнину користувалися для виробництва металевих виробів - спочатку з міді і бронзи, потім із чавуну, а також зі сталі та інших сплавів.

Основними процесами ливарного виробництва є: плавка металу, виготовлення форм, заливка металу в форми та охолодження, вибивка, очищення, обрубка виливків, термічна обробка та контроль якості виливків.

Основний спосіб виготовлення виливків - лиття в піщані форми, в яких отримують близько 80% загальної кількості виливків. Однак точність і шорсткість поверхні виливків, отриманих у піщаних формах, у багатьох випадках не задовольняють вимогам сучасного машинобудування. У зв'язку з цим все більш широко застосовують технологічні процеси, які підвищують якість продукції: виготовлення форм на автоматичних формувальних лініях, виготовлення стрижнів, які твержднуть в оснащенні.

В результаті ливарне виробництво дозволяє отримувати заготовки складної конфігурації з мінімальними припусками на обробку різанням, добрими механічними властивостями.

Впровадження комплексної механізації та автоматизації у виробництво дозволило в 3-4 рази збільшити продуктивність праці при одночасному підвищенні точності і фізико-механічних властивостей виливків і поліпшення санітарно - гігієнічних умов у ливарних цехах.

Розвиток і підвищення технологічного рівня машинобудівного виробництва забезпечить всі галузі народного господарства високопродуктивними засобами праці, значно розширюючи номенклатурний склад засобів праці, підвищуючи питому вагу виробництва автоматичних верстатів, апаратів і ліній, засобів автоматики, електроніки, телемеханіки, металорізальних верстатів , ливарних машин, ковальсько-пресового устаткування, оснащених програмним управлінням.

    Подібні статті по економіці

    Розвиток інноваційного підприємництва в умовах ринкової економіки
    Актуальність теми. Початок XXI століття характеризується суттєвими якісними змінами в характері і рушійних силах суспільного розвитку. Економічні системи держав безперервно модернізуються у відповідь на динамічні технологічні зрушення. ...

    Критика постіндустріального суспільства
    Актуальність вибраної теми полягає в тому, що сучасна теорія постіндустріального суспільства має певні визначні характеристики, не всі з яких є позитивними в контексті подальших перспектив її розвитку. Огляд деяких критичних думок дозв ...

    Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.