Сільське господарство є однієї з найважливіших галузей народного господарства. Воно виробляє продукти харчування для населення, сировину для переробної промисловості, забезпечує суспільство. Тому, актуальною проблемою в даний час є проблема подальшого підвищення рівня ефективності цієї галузі.
Ефективність - це складна економічна категорія, у якій виявляється найважливіша сторона діяльності підприємства - його результативність.
Узагальнюючим показником економічної ефективності сільськогосподарського виробництва є показник рентабельності.
Рентабельність означає прибутковість підприємства. Вона розраховується шляхом зіставлення валового доходу або прибутку з витратами чи використовуваними ресурсами.
На основі аналізу середніх рівнів рентабельності можна визначити, які види продукції і які господарські підрозділи забезпечують велику прибутковість. Це стає особливо важливим у сучасних, ринкових умовах, де фінансова стійкість підприємства залежить від спеціалізації і концентрації виробництва.
Метою курсової роботи є аналіз сучасного стану підприємства, визначення резервів підвищення рентабельності, підвищення її ефективності та визначення основних напрямків розвитку на перспективу.
Мета дослідження обумовила постановку і шляхи вирішення наступних завдань:
1 уточнити сутність економічної ефективності виробництва сільського-
сподарської продукції;
2 визначити тенденції змін, які відбулись у сільському господарстві;
3 визначити найважливіші фактори і механізм їх впливу на рівень економічної ефективності виробництва сільськогосподарської продукції;
4 обґрунтувати перспективи розвитку та шляхи підвищення економічної ефективності.
Предметом дослідження рентабельності є підвищення економічної ефективності та тенденції розвитку виробництва сільськогосподарської продукції в умовах ринкової економіки.
Об’єктом дослідження курсової роботи є ТОВ «Сухоліське», а саме показники рентабельності за 2009 - 2011 роки.
Джерелами дослідження є річні звіти, статистичні дані, інші джерела.
Податок на прибуток
Державний податковий контроль є суттєвим елементом державного регулювання економіки й обов’язковою умовою ефективного функціонування фінансової системи та економіки країни в цілому. Тому дотримання платниками податків податкової дисципліни потр ...
Теорія граничної корисності
Теорія
граничної корисності,
напрямок політекономії, що виникнуло в останній третині 19 в. Розробляли
представники австрійської школи: У. Джевонс, Л. Вальрас, К.
Менгер, Э. Бем-Баверк і ін. Відповідно до теорії граничної корисності,
ці ...